DSPIC33EP128MC206-E/PT
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
DSPIC33EP128MC206-E/PT
  • 1
Product Category : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC
Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TQFP-64
Packaging : Bulk
Core : dsPIC33EP
Data RAM Size : 16 kB
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Program Memory Size : 128 kB
Maximum Clock Frequency : 60 MHz
Product : DSCs
Manufacturer : Microchip Technology
Description : Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC 128KB FL 16KB RAM 60MHz 64Pin