FF300R12KE3HOSA1
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FF300R12KE3HOSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 440 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : C
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.15V @ 15V, 300A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Collector Cutoff (Max) : 5 mA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 1450 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 21 nF @ 25 V
Configuration : 2 Independent
NTC Thermistor : No
Base Product Number : FF300R12
Description : IGBT MOD 1200V 440A 1450W
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop 2 Independent 1200 V 440 A 1450 W Chassis Mount Module