NRF24LE1-O17Q24-T
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NRF24LE1-O17Q24-T
Category : RF and Wireless RF Transceiver ICs
Digi-Key Programmable : Not Verified
Serial Interfaces : I²C, SPI, UART
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : 16kB OTP, 1kB SRAM
Package / Case : 24-VFQFN Exposed Pad
GPIO : 7
Type : TxRx + MCU
Current - Transmitting : 6.8mA ~ 11.1mA
Current - Receiving : 12.4mA ~ 13.3mA
Modulation : GFSK
Package : Tray
RF Family/Standard : General ISM > 1GHz
Data Rate (Max) : 2Mbps
Product Status : Active
Protocol : -
Mounting Type : Surface Mount
Series : -
Sensitivity : -94dBm
Supplier Device Package : 24-QFN (4x4)
Mfr : Nordic Semiconductor ASA
Frequency : 2.4GHz
Voltage - Supply : 1.9V ~ 3.6V
Power - Output : 0dBm
Base Product Number : NRF24
Description : IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 24VFQFN
Model Number : NRF24LE1-O17Q24-T
Contact Now
IC RF TxRx + MCU General ISM > 1GHz 2.4GHz 24-VFQFN Exposed Pad